niedziela, 5 czerwca 2011

Plus Size

Kto powiedział, że tylko w zerowym rozmiarze wygląda się atrakcyjnie i seksownie? W gazetach, telewizji rzadko pojawiają się modelki, które mają bardziej krągłe kształty. Przez to mamy skrzywione wyobrażenie, że musimy się katować dietami, ćwiczeniami, aby dopasować się do odpowiedniego kanonu.
Ostatnio we włoskim Vogue ukazała się sesja z modelkami plus size. Dziewczyny prezentują swoje krągłości z dumą, są pewne siebie, mają świadomość swojego ciała, dlatego nie wstydzą się go. Vogue w końcu pokazał prawdziwe kobiety, które nie są szkieletami, ale mimo to takich sesji jest jeszcze zbyt mało, aby wyprzeć modę na chudość. Niektórzy projektanci mody odmawiają projektowania strojów dla kobiet o pełniejszych kształtach, ale przecież większość kobiet na świecie nosi właśnie rozmiary od 38 w górę.
Aby dobrze wyglądać w swoim rozmiarze jest parę tricków. Po pierwsze trzeba znać kształt swojej sylwetki. Później w zależności od tego jaki masz kształt dobierać odpowiednie ubrania, aby podkreślić to co mamy najlepsze. Jeśli mamy dobre nogi pokazujemy je, jeśli biust nosimy bluzki z dekoldem, ale nie takim, żeby biust z bluzki się wylewał. Dobra bielizna też się przyda. Większość z nas nosi
nieodpowiednio dobrany stanik. Zły stanik może nam zdeformować piersi albo będzie dawał wrażenie, że jest obwisły. Nosząc odpowiedni rozmiar podnosimy biust, który nie tylko może wydać się większy, ale też pokaże talię i otrzymamy odpowiedni kształt. Do tego możemy ubrać "magiczną" bieliznę, czyli majtki, body wyszczuplające. Sprawi to, że będziemy czuły się pewniej i nie będzie widać fałdek. Wszystko będzie wygładzone. A jak najlepiej wyszczuplić nogi? Nosząc obcasy. Nic tak nie wyszczupla nóg jak dodatkowe centymetry. Obcasy wydłużają nam nogi co optycznie je wyszczupla. No i co najważniejsze to odpowiednia postawa. Jeśli jesteśmy przygarbieni to pokazujemy to czego nie chcemy, czyli fałdy na brzuchu, biust wydaje się obwisły i na starość z pewnością będziemy mieć garba.
Nie musimy rezygnować z przyjemności jedzenia słodyczy czy tłustych potraw, chociaż nie należy z nimi przesadzać ze względów zdrowotnych. Trzeba nabrać dystansu do siebie, polubić swoje ciało i pokazać, że nie trzeba być szkieletonem, aby dobrze wyglądać. Powinniśmy brać przykład z takich gwiazd jak Monica Bellucci, Kim Kardashian, Adele, Beyonce czy Sofia Vergara, bo one wiedzą jak pokazać swoje kształty.
1 komentarz:

  1. Nie wiem, czy bym się na coś takiego zdecydowała...
    Pozdrawiam Efę:)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.