poniedziałek, 23 kwietnia 2012

30 dni z książkami - dzień 8

Dzień 8 - Mało znana książka, która nie jest bestsellerem, a powinna nim być


    
   Kolejny raz miałam trudności z odpowiedzeniem na pytanie. Łatwiej byłoby mi odpowiedzieć, która książka nie zasługuje na bycie bestsellerem. Oj tak tutaj lista jest długa. No tak, ale tutaj chodzi o to, która powinna być bestsellerem. Pytanie było o tyle trudne, gdyż właśnie zazwyczaj czytam książki, które uznane są za bestsellery.
    Mój wybór padł tym razem na Obfite piersi, pełne biodra autorstwa chińskiego pisarza Mo Yana. Ta książka przepełniona jest wszelakimi historiami, które potrafią zasmucić, ucieszyć i przerazić. Opisy przyrody, zdarzeń są bardzo dokładnie opisane, że aż trudno sobie tego wszystkiego nie wyobrazić.
    Mimo, że książka jest dość obszerna, to bardzo szybko ją się czyta. Szkoda tylko, że w Polsce tak mało jest promowana literatura azjatycka. Tylko niewielu książkom z tej dziedziny udało się wybić, a to naprawdę świetna literatura, która wg mnie jest często lepsza od tego co nam proponują amerykańscy autorzy.

2 komentarze:

  1. Na pewno literatura azjatycka jest dosyć specyficzna i odróżnia się od tego, co czytamy na co dzień. Książki, którą wymieniłaś, nie czytałam...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie czytałam. I rzeczywiście literatura azjatycka jest bardzo mało znana w Polsce. Szkoda.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.