wtorek, 16 października 2012

Yakinoodles time!

   Ostatnio słyszałam, że w Biedronce zagościła Azja. Szczerze mówiąc jakoś nie miałam zbytniej ochoty na zupki Vifona, którymi już dawno się przejadłam, czy jakieś sosy słodko-kwaśne ze słoika. Ale kiedy przechodziłam obok stoiska, gdzie był rozłożony ryż i tego typu sprawy, mój wzrok padł na Yakinoddles. Jeszcze nigdy ich nie jadłam, a jedynie widziałam na stronie Yatta.

Praktycznie od razu po powrocie ze sklepu zrobiłam sobie mój japoński obiadek. I niestety przyznam, że w ogóle mi nie smakowało. Jestem pewna, że to tylko i wyłącznie wina smaku, który wybrałam (a właściwie nie wybrałam, bo tylko taki został), bo gdy trafiłam na miejsca makarony, gdzie nie był oblepiony tym proszkiem barbecue to okazywało się, że jest smaczne. Poza tym nie bardzo podobało mi się opakowanie. Taka trochę prowizorka jak dla mnie. Całkowicie nie umywa się do opakowań firmy Nissin.

A jeśli już jesteśmy przy Nissin. To muszę powiedzieć, że ja nie lubię ich makaronów, ja po prostu je kocham. Są mega smaczne i gdy je przyrządzam w domu to czuję jakbym nie ja robiła ten makaron, a kucharz z chińskiej restauracji czy imbisu, do których uwielbiam chodzić w Niemczech na coś do zjedzenia.

Jeśli mam  wybierać czy wolę makaron Soba czy Yaki to zdecydowanie wolę Sobę. Nie tylko dlatego, że smak barbecue mi nie smakował (mam nadzieję, że uda mi się zdobyć jeszcze inne smaki, ale nie mam zamiaru biegać do każdej Biedronki, aby sprawdzić czy są na stanie), ale po prostu moje kubki smakowe bardziej go preferują.

Zarówno Ajinomoto jak i Nissin to firmy japońskie, więc tym bardziej się cieszę, że mogłam spróbować czegoś z mojego ulubionego kraju.

P.S. Niestety nie wiem, czy Soba firmy Nissin jest dostępna w Polsce, bo ja ją zawsze kupuje w Niemczech w Kauflandzie, więc teoretycznie jeśli w Polsce także jest ten sklep to może i ten produkt także. A jeśli macie dostęp do Soby to z ręką na sercu mogę polecić. UWAGA smak chili jest naprawdę ostry.

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.