wtorek, 4 września 2012

Rozmyślania szkolne

      No i mamy wrzesień. Co oznacza koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Dla mnie, studentki pozostał jeszcze jeden miesiąc wolnego przed rozpoczęciem roku akademickiego, ale mimo to przez ten miesiąc nasłucham się o kartkówkach, sprawdzianach i zadaniach domowych, ponieważ mam młodszego brata.

   Wczoraj tak sobie myśląc i patrząc na podręczniki do angielskiego zdałam sobie sprawę, że z chęcią wróciłabym do zwykłej szkoły. Może nie do gimnazjum, ale do liceum tak. Fajne to były czasy i trochę mi tego brakuje. Też brakuje mi tej różnorodności przedmiotów (poza chemią i fizyką), a w szczególności podejścia moich nauczycieli (no może nie wszystkich). Moi nauczyciele starali się z całych sił wbić nam do głowy choć odrobinę wiedzy. Szkoda, że nie mam takich wykładowców na studiach. Ich podejście jest zupełnie inne, jakby w ogóle nas niczego nauczyć i po prostu odbębnić lata pracy do emerytury. Nie wiem może po tylu latach po prostu traci się zapał, ale niestety jak prowadzący nie ma zapału to do dopiero słuchacz?

    Także wczoraj przyszła do mnie przesyłka pocztowa, na której wysłanie czekałam półtora tygodnia. Ale w końcu przyszła i bardzo się cieszyłam. Oto co w niej było:

  
   W paczce nie było piórnika blaszanego, który widnieje na zdjęciu. Kupiłam go jakieś dwa tygodnie temu na allegro. Początkowo chciałam taki z motywem Hello Kitty, ale niestety takowego nie znalazłam. Nie wiem czy obrazek na piórniku pochodzi z jakiegoś anime (więc jeśli rozpoznajecie owe dziewczynki i wiedzie z jakiego anime pochodzi to proszę powiedzcie), nawet nie rozpoznaje znaczków, więc wątpię, aby było to anime japońskie. Ale ogólnie bardzo mi się podoba, bo jest taki kawaii i przypomina mi mniejsze wersje Czarodziejki z Księżyca.

   Na dzisiaj to na tyle. Na blogu z recenzjami pojawił się post ze stosikiem, więc jeśli ktoś chce go zobaczyć to proszę klikać tutaj >> klik <<

P.S. Zapomniałam wspomnieć, że biblioteka w moim mieście została z powrotem otwarta po wakacyjnym remoncie, z czego bardzo się cieszę, bo w końcu mogłam wypożyczyć parę nowych książek.

XOXOYui

7 komentarzy:

 1. Ah, ja się jeszcze trochę pomęczę w tej szkole... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie martw się. Czas zleci tak szybko, że nawet nie zauważysz, kiedy ją skończysz.

   Usuń
 2. ciekawa notka :3

  http://vanilias.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. kawaii piórnik :3 Bohaterki na nim skądś kojarzę, ale nie pamiętam skąd..

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny ten piórniczek ;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.