poniedziałek, 14 maja 2012

30 dni z książkami - dzień 29

Dzień 29 - Autor, którego omijasz


   U mnie zazwyczaj jest tak, że czytam książki jakiegoś autora i jeśli mi się on nie podoba to najzwyczajniej szybko o nim zapominam. Ale o tym autorze nie da się zapomnieć, bo po prostu on jest wszędzie. Chodzi mi o Paulo Coelho.
   Przeczytałam tylko jego dwie książki. Jedną ze względu na jej szał, czyli Weronika postanawia umrzeć, a drugą bo liczyłam, że mi się spodoba Jedenaście minut (o której pisałam w dniu 24). Żadna z nich mi się nie podobała i do tej pory nie wiem na co cały ten szał. Bohaterki jego książek irytowały mnie. Jeśli o mnie chodzi to miałam ochotę własnoręcznie zabić Weronikę.
   Mówi się, że do trzech razy sztuka, ale ja nie mam ochoty trzeci raz sięgać po Coelho. Nigdy więcej nie chcę go czytać. Dlatego jeśli chodzi o pisarzy iberoamerykańskich to zdecydowanie wolę Mario Vargasa Llose.

1 komentarz:

  1. Niestety ten autor z książki na książkę pisze coraz gorzej. A był moim ulubionym pisarzem i czekałam z niecierpliwością na jego książki. Pewnie i tak przeczytam jego kolejne książki, ale już nie będzie tego entuzjazmu....:(

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.