sobota, 10 grudnia 2011

Grudniowy stosik

   Jak to się dzieje, że ten czas tak szybko leci? Nie wiem. Ledwo były wakacje, a tu nagle grudzień i wszędzie gdzie się nie obejrzę świąteczne ozdoby. Dobra nie wszędzie, bo moje miasto (chyba już jedyne w Polsce) nie jest jeszcze udekorowane. Normalnie wstyd. Przed to w ogóle nie czuję świątecznej atmosfery i przy każdym powrocie do domu autobusem jestem rozczarowane, że miasto nie wita mnie kolorowymi lampkami.
  Z jednej strony cieszę się, że ten czas tak szybko leci, bo w końcu doczekam się wolnego. Następny tydzień to ostatni tydzień na uczelni. I potem prawie trzy tygodnie wolnego. Yupi!!! Już sobie zaplanowałam co będę oglądać, czytać i robić. W końcu nadrobię trochę dram i anime. No, ale patrząc z drugiej strony to pewnie ten czas minie jeszcze szybciej niż samo oczekiwanie.
   W tym tygodniu wreszcie znalazłam trochę więcej czasu i mogłam skończyć czytanie Jednego dnia. Książka bardzo mi się podobała. Nie lubię czytać romansów, bo zazwyczaj można w nich przewidzieć co stanie się z bohaterami. Przyznam się, że gdy pierwszy raz o niej usłyszałam to myślałam, że to będzie tego typu książka, a chciałam ją przeczytać tylko dlatego, że Anne Hathaway zagrała w filmie na jej podstawie. Czytając Jeden dzień w ogóle się nie nudziłam. Pokazane jest tu prawdziwe życie. Z bohaterami przeżywamy ich wzloty i upadki. Cieszymy się ich szczęściem i płaczemy w smutnych momentach.
Dlatego też od razu jak wróciłam do domu poszukałam filmu w internecie. Trochę bałam się, że film może sporo odbiegać od książki i że będę zawiedziona. A tu ogromne zdziwienie, bo film bardzo wiernie oddaje książkę i aktorzy grających głównych bohaterów naprawdę świetnie się spisali. Dokładnie tak sobie wyobrażałam Dextera i Emmę. Bardzo serdecznie polecam.
   Czas teraz przejść do tego co jest w tytule postu, czyli do stosiku.

 1. Oprah Kitty Kelley
 2. Wielka gramatyka języka angielskiego Aleksandra Borowska
 3. Audrey Hepburn Sean Hepburn Ferrer
 4. Słownik japońsko-polski Ewa Krassowska-Mackiewicz
 5. Kuroshitsuji tom 1 Yana Toboso
 6. Pandora Hearts tom 2 i 3  Jun Mochizuki
1. O tej książce dowiedziałam się z programu Dzień Dobry TVN i gdy tylko dowiedziałam się, że Oprah próbowała zatrzymać wydanie tej nieautoryzowanej biografii to powiedziałam, że muszę ją mieć. Muszę dowiedzieć się jakie tajemnice skrywa jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Aktualnie ją czytam i już od pierwszej strony spodobała mi się. 
2. Postanowiłam poprawić sobie mój angielski w dziedzinie gramatyki. Zazwyczaj w języku angielskim wszystko robię na wyczucie, bo ważne jest, żeby się dogadać, ale jakbym coś chciała kiedyś napisać po angielsku to później wstyd mi za to, że pełno jest błędów gramatycznych.
3. Tutaj nie trzeba tłumaczyć mojego wyboru. Biografia Audrey Hepburn napisane przez jej syna. To trzeba przeczytać. Jak tylko zobaczyłam ją w Empiku nie mogłam się opanować i kupiłam ją.
4. W końcu mam słownik ze słowami japońskimi. Szkoda tylko, że można go czytać jedynie w jedną stronę, czyli z japońskiego na polski. Trochę to kłopotliwe, kiedy chce się znaleźć polskie słowo po japońsku.
5. Manga o cudownym lokaju.
6. Kolejna manga. Najpierw oglądałam anime Pandora Hearts i od razu się wciągnęłam i jak tylko zobaczyłam ją w niemieckiej księgarni to musiałam kupić. I przy jej czytaniu widzę, że anime jest niesamowicie wierne mandze. Przy okazji wchłaniam nowe słownictwo.

4 komentarze:

 1. Oglądałam film na podstawie książki "Jeden dzień" Film jest świetny, ale podejrzewam, że książka o wiele lepsza. Mam ją w planach do przeczytania w najbliższym czasie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twój stosik przypomniał mi, że swój angielski powinnam podszkolić. Wolę jednak poprawiać go oglądając filmy bez napisów :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Stos masz świetny - podziwiam za czytanie mang po niemiecku (ja tego języka nie trawię, więc uczę się francuskiego, a japoński po prostu uwielbiam :) ).
  W ogóle mamy dość sporo wspólnego: lubimy czytać, oglądać anime, nie mamy czasu wolnego, a czas tak szybko nam leci... xD

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa i filmu i książki Jeden dzień. Film już mam. Może niedługo uda mi się go obejrzeć. Pozdrawiam świątecznie.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.